30. sierpnia 2023 · Możliwość komentowania AI, cyberbezpieczeństwo i innowacje w Zabrzu – pierwsza z serii konferencji Rad Sektorowych została wyłączona · Kategorie:Aktualności

W imieniu Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które stanowić będzie ważny krok na drodze do poszerzenia wiedzy w dziedzinach sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz innowacji technologicznych. Konferencja skupi się również na analizie innych aktualnych trendów i wyzwań, jakie niesie ze sobą dynamicznie rozwijający się świat technologii.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli edukacji, nauki, biznesu oraz samorządów i odbędzie się w dniach 8-9 września 2023 w Kopalni Guido, Zabrze (dzień 1) oraz Hotel Diament Zabrze (dzień 2).

Podczas konferencji zaplanowano m.in. wykłady z zakresu cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, cyberzagrożeń, luk kompetencyjnych w sektorach. Nie zabraknie także różnorodnych warsztatów – np. z zakresu możliwości wykorzystania VR i AR, roli sektorów ICT w projekcie Bezpieczny Samorząd oraz hejtu i mowy nienawiści (ten ostatni będzie prowadzony przez Forum Bezpiecznego Internetu). Na warsztaty obowiązują oddzielne zapisy podczas rejestracji. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat.

W planie są także panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów z branży. Dla gości przewidziano m.in. czas na networking, zwiedzanie Kopalni Guido i kolację z prelekcją w wyjątkowych podziemiach Kopalni.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Projekty współfinansowane są przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Projekty Rad Sektorowych prowadzone przez partnerstwo Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji.

Konferencja „Sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, innowacje technologiczne. Wyzwania dla rozwoju kompetencji” to doskonała okazja do poszerzania horyzontów, wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji w dziedzinach, które stanowią fundament współczesnej przemiany cyfrowej.

Wyjątkowy klimat Kopalni Guido będzie sprzyjał dzieleniu się wiedzą przez ekspertów z branży informatycznej, telekomunikacji, edukacji i cyberbezpieczeństwa.

Konferencja odbędzie się wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Dla uczestników zamieszkałych ponad 50 km od miejsca konferencji możliwe jest zapewnienie bezpłatnego noclegu. Przewidziano także zwrot kosztów dojazdu.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie https://konferencje.radasektorowa.pl

Serdecznie zachęcamy do rejestracji.

Zapraszamy do aktywnego udziału i tworzenia razem przyszłości technologicznej.

Share

Komentowanie zostało zamknięte.