12. stycznia 2023 · Możliwość komentowania Otwarte Narciarskie Mistrzostwa Polski Informatyków 2023 została wyłączona · Kategorie:Aktualności

Doskonała zabawa i sportowa rywalizacja – Otwarte Narciarskie Mistrzostwa Polski Informatyków powracają! Spotykamy się 11 marca 2023 r. w Szczyrku. Zapraszamy do udziału wszystkich związanych zawodowo z informatyką – członków naszej społeczności, a także przedstawicieli firm i sektora publicznego wraz z rodzinami.

W tej edycji planujemy rozegrać dwie niezależne konkurencje:
• w narciarstwie alpejskim (slalom gigant) oraz
• w biegach narciarskich.

Po zawodach – w sobotni wieczór – zapraszamy na uroczystą kolację, aby świętować sportowe sukcesy.

Zapewniamy doskonałą atmosferę, gorącą rywalizację na profesjonalnie przygotowanych trasach i niezapomniane wspomnienia. Bądźcie z nami 11 marca – zarezerwujcie czas i zgłoście udział przez formularz rejestracyjny!

 

Zawody w narciarstwie alpejskim

Zawody zostaną rozegrane na Skrzycznem, na trasie FIS. Zawodnicy będą mieli za zadanie pokonać slalom gigant na odcinku “Wyloty – Doliny”. Punkt startowy będzie umiejscowiony nieco powyżej dolnej stacji wyciągu orczykowego “Doliny II – Skrzyczne”, a meta – na końcu Dolin. Dokładna lokalizacja trasy zostanie ogłoszona w przeddzień zawodów.

 

 

Zawodnicy będą klasyfikowani przede wszystkim indywidualnie (w osobnych kategoriach ze względu na płeć). Przewidujemy dwa przejazdy. Wynik ostateczny będzie sumą punktów uzyskanych za oba przejazdy. Dodatkowy puchar otrzyma najlepszy zawodnik należący do naszego stowarzyszenia.

Zaplanowaliśmy także klasyfikację drużynową, opartą na wynikach uzyskanych w przejazdach indywidualnych. Drużynę może stworzyć co najmniej 3 przedstawicieli tej samej firmy/instytucji.

Zawody w biegach narciarskich

Zawody w biegach narciarskich odbędą się na Kubalonce, na trasie przygotowanej przez Centralny Ośrodek Sportu. Dystans, który zawodnicy będą musieli pokonać to 5 km. Planujemy start masowy. Dokładna trasa z zaznaczeniem punktu początkowego i końcowego (start-meta) będzie dostępna wkrótce.

Zawodnicy zmierzą się w trzech kategoriach:
• indywidulanej (w podziale ze względu na płeć),
• drużynowej (drużyny składające się 3-5 osób z tej samej instytucji/firmy),
• rodzinnej (min. 3 osoby z jednej rodziny).
Dodatkowo, podobnie jak w przypadku slalomu giganta, przewidujemy puchar dla najlepszego zawodnika należącego do PTI.

W niedzielę – czyli w dzień po zawodach – będzie możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z biegów narciarskich. Zajęcia dla początkujących poprowadzi Wojciech Kiedrowski, członek Zarządu Głównego PTI.

 

Więcej informacji na stronie: https://mpin.pl/

 

❗ Obowiązuje rejestracja oraz opłata startowa:

  • 130 zł kategoria zjazdowa
  • 20 zł kategoria biegowa

Członkowie PTI z opłaconą składką korzystają ze zniżki 50%.

Szczegóły w zakładce: https://mpin.pl/#regulaminy

 

 

 

 

Share

Komentowanie zostało zamknięte.