22. grudnia 2023 · Możliwość komentowania Świąteczne życzenia Prezesa PTI została wyłączona · Kategorie:Aktualności

Koleżanki i Koledzy,

2023 rok już za nami. Rok trudny, ale ostatnio powiało nadzieją.

Był to rok wyborczy, uzyskałem Wasze absolutorium za poprzednie 3 lata i powierzyliście mi funkcję prezesa na kolejne trzy. To ogromne zobowiązanie, ale też powód dla którego mam prawo liczyć na Wasze wsparcie. Musimy przez te trzy lata rozglądać się za nowym prezesem, sztafeta musi trwać, a trzy lata to wcale nie za długo na poszukiwanie.

W składzie Zarządu Głównego też kilka zmian i mam nadzieję, że umożliwią nam zrealizowanie planów. W internecie macie opublikowany podział zadań wśród jego członków, które pokrywają obszar wynikający z uchwały Zjazdowej. Mam nadzieję, że to pozwoli właściwie adresować Wasze oczekiwania.

Jesienne zmiany wróżą uruchomieniem środków unijnych, od których zależy nasza materialna przyszłość, czyli merytoryczna aktywność. Przerwa w finansowaniu była prawie trzyletnia i bardzo to odczuwamy. Realizujemy zaplanowane działania głównie dzięki partnerom, którzy nas wsparli, a wśród nich na szczególne podziękowania zasługuje NASK PIB. Dzięki temu partnerstwu zorganizowaliśmy konkursy prac inżynierskich i magisterskich, a także kontynuujemy koordynowaną przez Włodka Marcińskiego inicjatywę Poland of IT Masters. Dzięki partnerstwie z NOT uda nam się zrealizować konkurs GEEK, a Samsung wsparł nasze konkursy w tym roku. Prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie.

Czeka nas w Nowym roku budowanie od podstaw pionu gospodarczego na bazie Izby Rzeczoznawców, czyli kwalifikacji i wiedzy członków PTI. Nie możemy dalej bazować na jednym źródle przychodów. Liczę, że niektóre Oddziały, tkwiące jeszcze w covidowym śnie, obudzą się w nowym roku i zaskoczą nas swoją aktywnością.

Cieszmy się wesołymi i białymi, rodzinnymi Świętami Bożego Narodzenia. W nadchodzącym Nowym 2024 Roku życzę wszystkim członkiniom, członkom, sympatykom, przyjaciółkom i przyjaciołom Polskiego Towarzystwa Informatycznego realizacji życiowych zamierzeń, samych sukcesów, wzajemnej sympatii i szczęśliwych dni na cyfrowej ścieżce. Oby sztuczna inteligencja nas nie zdominowała!

Wiesław Paluszyński

Prezes
Polskiego Towarzystwa Informatycznego 

Share

Komentowanie zostało zamknięte.