02. grudnia 2022 · Możliwość komentowania Ogólnopolski konkurs wiedzy informatyczno-matematycznej „Algorytmion została wyłączona · Kategorie:Aktualności
Serdecznie zapraszamy do udziału w czternastej edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy informatyczno-matematycznej „Algorytmion”. 
 
 
Etap I Konkursu: 5 grudnia 2022 – 3 marca 2023
Finał Konkursu: 22 kwietnia 2023 na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach
 
Ogólnopolski konkurs wiedzy informatyczno-matematycznej „Algorytmion” jest organizowany przez Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Algorytmion powstał w trosce o rozwój naukowy młodego pokolenia. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i przygotować się do podjęcia nauki na kierunkach technicznych.

Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu programowania algorytmów w językach C#, C++, C oraz JAVA. Uczestnik Algorytmionu rozwiązuje zestaw zadań. W etapie I rozwiązania zadań nadsyła poprzez konto w platformie Algorytmionu. Natomiast etap finałowy odbywa się na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

 
Rejestracja do konkursu jest już otwarta. Zadania będą dostępne po zalogowaniu się na swoje konto.
Laureaci i Finaliści otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji na Politechnikę Śląską na kierunki prowadzone przez Wydział Matematyki Stosowanej.
 
Miło nam poinformować, że Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansowało działania konkursu Algorytmion projektem w kwocie 116 836 zł. W związku z tym w obecnej edycji Uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe takie jak tablety, słuchawki bezprzewodowe, dyski przenośne, pendrive i różne gadżety promocyjne. 
 
Konkurs rozpocznie się już 5 grudnia 2022 r. Zapraszamy Was do udziału i mamy nadzieję na jak najliczniejsze spotkanie w gronie laureatów i finalistów w dniu 22 kwietnia 2023 r. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną termin finału konkursu może ulec przesunięciu.
Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!
 
Share

Komentowanie zostało zamknięte.